Enduro Trails Szczyrk

Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały w 2019 roku kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości oraz bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

https://www.szczyrkowski.pl/rowery/sciezki-rowerowe-w-szczyrku

Szczyrk przebojem wdarł się na polską scenę kolarstwa zjazdowego i nie poprzestaje na laurach, stale rozbudowując infrastrukturę. Działający od 2019 roku kompleks tras wybudowany przez doświadczoną ekipę Enduro Trails (odpowiedzialną choćby za podobną realizację w Bielsku-Białej) to absolutny skok jakościowy w stosunku większości krajowych miejscówek. Co tam znajdziecie?

Przede wszystkim 13 km profesjonalnie przygotowanych tras. Wszystkie są dokładnie oznaczone i utrzymywane w nienagannym stanie. Mamy tu oczywiście single dla początkujących – Loop 1 przygotowano specjalnie z myślą o nauce jazdy, mamy tam więc przeszkody w „kontrolowanych warunkach” oraz łagodne nachylenie. Dla bardziej oswojonych z jazdą przeznaczona jest dwuczęściowa HipHopA. Tu już można poskakać, a osoby jeżdżące od lat mogą skorzystać z band i naprawdę solidnie się rozpędzić.

Bardziej pro

Poziom wyżej to trasy Otik oraz Zbój dla średniozaawansowanych i zawansowanych. Łączą naturalne przeszkody w lesie ze sztucznymi – wszystko skomponowane na europejskim poziomie i dopasowane do współczesnych standardów. A na najmocniejszych graczy czeka Otesanek – stosunkowo krótki (nieco ponad 700 m), ale stromy i wymagający technicznie zjazd. Zaleca się zjazd tylko z dobrymi ochraniaczami i kaskiem fullface.

Nie trzeba podjeżdżać ani wchodzić

Enduro Trails Szczyrk to nie tylko trasy, ale także nauka jazdy z instruktorem, a przede wszystkim wyciągi. Do stacji pośredniej kursuje wygodna gondola, a na sam szczyt wyciąg krzesełkowy z osłoną przeciwwiatrową. Obie kolejki przystosowane są do bezpiecznego przewozu rowerów, a obsługa pomaga je zamocować. Dzięki temu w ciągu dnia wyrobicie bez problemu kilkanaście zjazdów. Przy trasie Loop 1 znajdziecie też specjalne stanowisko do trenowania skoków i przejazdów przez przeszkody – polecamy je wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z Enduro lub chcą poprawić konkretne elementy swojej techniki. Pełna profeska.

W okolicy nie brak też turystycznych tras rowerowych, a beskidzkie krajobrazy zachęcają do eksploracji. Jest też kilka pereł architektury jak choćby drewniany kościół Świętego Jakuba z XIX wieku. Enduro Trails Szczyrk zdecydowanie wart jest odwiedzenia, jeśli chcecie bliżej poznać się z Enduro w jego najlepszym wydaniu bez amatorki, a przy okazji cieszyć oczy pięknymi widokami.

Lokalizacja tej  miejscówki

Trasy rowerowe  w obrębie tej miejscówki