Enduro Trails Bielsko-Biała

Czy trzeba przedstawiać to miejsce? Nasza wypożyczalnia rowerów elektrycznychpowstała z myślą między innymi o nim. To najlepszy kompleks enduro w centralnej Europie, składający się ze zróżnicowanych jednokierunkowych ścieżek. Niezależnie od Twoich umiejętności i preferencji, nie będziesz się tu nudzić. Kilkadziesiąt kilometrów tras na Koziej Górze i Szyndzielni zapewni rozrywkę na kilka dni i pozwoli szlifować umiejętności. A jeśli przyjedziesz tu raz, z pewnością wrócisz.

Na luzie

Dwie zielone i trzy niebieskie trasy zapraszają początkujących i tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim, lub zwyczajnie świetnie się bawić bez nadmiernego myślenia o technice. To w pełni sztuczne trasy z gładką nawierzchnią i przewidywalnymi przeszkodami. Czysty flow i radocha. Wystarczy tutaj dowolny rower MTB, pamiętaj jednak, że na wszystkich trasach trzeba jeździć w kasku. Dzieciaki też dadzą sobie radę.

Konkrety

Jeśli chcesz pójść krok dalej, to zapraszamy na czarne i czerwone trasy. Tu przydasię już rasowe enduro, a na Szyndzieli polecamy rower downhillowy. Jest ostro, stromo nie brakuje korzeni i kamieni. Najlepszym przykładem jest kultowy Dziabar – techniczny singiel wymagający dużych umiejętności i pewności siebie. Wart polecenia jest też niemal dwukilometrowy Kamieniołom. Jest nie tylko wymagający, ale też piękny dzięki niezwykłym formacjom skalnym, od których wziął nazwę. Powrót trwa 20 minut, dlatego ebike będzie jak najbardziej uzasadniony.

Infrastruktura

Bez problemu znajdziesz myjki, parkingi i nocleg – w końcu to miejsce znane nie tylko w Polsce, które przyciąga tysiące fanów MTB. Na Sznydzieli działa też gondola przystosowana do bezpiecznego przewozu rowerów. Trzeba się jednak liczyć z kolejkami w weekendy. Nasza propozycja? Wypożycz rower elektryczny enduro i wjedź malowniczym singlem podjazdowym na górę. Szybko, przyjemnie i więcej ruchu!

Wspaniałe miejsce dla wszystkich fanów prawdziwej górskiej jazdy. System tras rozwinął się w ostatnich latach do poziomu niespotykanego nigdzie indziej! Kilkanaście tras rozciąga się głównie na zboczach dwóch gór: Koziej i Szyndzielni. W kompleksie są dostępne 2 trasy łatwe, po których mogą jeździć początujący oraz dzieci, a także jedna trasa podjazdowa (Daglezjowy – idelana dla E-bike) – cała reszta tras to trasy zjazdowe, przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów

Dla spragnionych dodatkowego urozmaicenia oraz bardziej surowego charakteru tras polecamy tzw. Wilcze Ścieżki na Magurce – wszystkie dobrze oznaczone w aplikacji Trailforks. Z uwagi na bardzo długi podjazd, trasy te polecamy szczególnie na Ebike!

Okolice Bielska-Białej to także bardzo gęsy system rozmaitych górskich dróg, które idealnie nadają się na wycieczki ebkie dla całej rodziny.

https://endurotrails.pl/sciezki/mapa-tras

Enduro Trails Bielsko

Trasy rowerowe  w obrębie tej miejscówki

Lokalizacja tej  miejscówki