Miejsce więcej niż kultowe. To tu przez wiele lat odbywały się zawody enduro i downhill przyciągające zawodników z całego kraju. Dziś latają już oni w profesjonalnie przygotowanych miejscach, ale Brenna nadal ma swoje plusy. To przede wszystkim dużo miejsca – nie uświadczymy tu tłumów i kolejek. Zamiast tego znajdziemy piękną przyrodę Beskidu Śląskiego i niezapomniane widoki. Easybike poleca tę miejscówkę tym, którzy lubią jeździć w spokoju.

Enduro

W okolicy znajdują się cztery warte polecenia single. Średniozaawansowane Hala Jaworowa oraz Woźna Droga. Ten drugi ma trzy kilometry długości i pozwala rozpędzić się naprawdę solidnie. Jeśli chcesz więcej wrażeń, to czekają dwie ścieżki wymagające solidnych umiejętności. Harcerski i Mały Suchy to ostre zjazdy w najlepszym stylu dla tych, którzy cenią naturalne przeszkody i nie boją się wyzwań. Biorąc pod uwagę wjazd na trasę, polecamy rower elektryczny (oczywiście z pełnym zawieszeniem). Lepiej zachować energię na zjazd.

Wycieczki MTB

Jeśli chodzi o turystykę rowerową, to Brenna jest prawdziwą perłą. To idealny punkt wypadowy do różnego rodzaju wycieczek. A trasy są już dawno wyznaczone i sprawdzone. Świetnym przykładem jest pętla dookoła Błonnej. 45 kilometrów i ponad 1700 metrów podjazdów (często wymagających technicznie) iniezapomniane widoki (najlepiej zacząć rano) to z pewnością cel warty podróży. Ado tego na trasie leży Kozia Góra, która ma do zaoferowania jedne z najlepszych singli enduro w tej części Europy. Co to znaczy? Rower elektryczny enduro, jedziemy na wycieczkę, a w środku zaliczamy kilka fenomenalnych zjazdów. A to tylko jeden przykład! Takich tras jest przynajmniej kilkanaście, można więc śmiało wybrać się na dłużej.

Dobra baza

Brenno jest w dużej mierze miejscowością turystyczną, nie brakuje więc miejsc noclegowych. My polecamy domki letniskowe – można bezpiecznie przechować rower, a nie wydrenują portfela. A i dobra posiadówka wieczorem wyjdzie lepiej niż w hotelu czy namiocie.

Lokalizacja tej  miejscówki

Trasy rowerowe  w obrębie tej miejscówki