NAJCZĘSTsZE PYTANIA.

Masz pytania? Zapoznaj się z listą poniżej!

FAQ.

lista najczęściej zadawanych pytań.

Wypożyczanie rowerów z Easybike jest szybkie i łatwe. Możesz wypożyczyć sprzęt poprzez stronę za pomocą kilku kliknięć. 

  1. Znajdź swój produkt z listy lub mapy: Przeglądaj produkty z oferty i znajdź coś dla siebie za pomocą naszych filtrów
  2. Zarezerwuj i opłać: Wybierz daty i opłać rezerwację online 
  3. Odbierz w punkcie: zarezerwowany sprzęt możesz odebrać w wybranej wypożyczalni partnerskiej 

 

Wypożyczenie na naszej stronie może zostać anulowane nie później niż dzień przed terminem rozpoczęcia wypożyczenia. Aby było to możliwe wyślij informację o rezygnacji do nas i wypożyczalni która obsługuje tą rezerwację. Anulacja jest skuteczna z momentem otrzymania przez Klienta potwierdzenia anulowania wypożyczenia od wypożyczalni w której znajduje się zarezerwowany sprzęt. Easybike nie pobiera opłat za anulowanie wypożyczenia sprzętu dokonane przez Klienta w terminie wcześniejszym niż dzień przed terminem rozpoczęcia wypożyczenia. 

Zarezerwowany sprzęt należy odebrać w wybranej podczas rezerwacji wypożyczalni, wskazanej w rezerwacji, której dane podane zostały w e-mailu potwierdzającym rezerwację. Wypożyczony sprzęt zostanie przekazany wyłącznie osobie dokonującej rezerwacji, po uprzednim sprawdzeniu dokumentu tożsamości lub osobie wskazanej w formularzu podczas procesu rezerwacji produktu. Aby odebrać zarezerwowany sprzęt, Klient zobowiązany jest przedstawić w wypożyczalni e-mail potwierdzający rezerwację wypożyczenia oraz 2 dokumenty tożsamości. W niektórych przypadkach wymagana będzie także kaucja zwrotna. Wypożyczenie rozpoczyna się po odebraniu przez Klienta zarezerwowanego sprzętu i kończy się automatycznie w dniu wskazanym na rezerwacji. Klient musi zwrócić produkt do tej samej wypożyczalni, w której odebrał sprzęt, w godzinach jej pracy. Nie będzie możliwe odebranie i zwrócenie produktów będących przedmiotem wypożyczenia w miejscu innym, niż wskazane w rezerwacji.

Zarezerwowany sprzęt można odebrać pierwszego dnia wskazanego w rezerwacji w godzinach pracy wypożyczalni podanych w mailu potwierdzającym. Po zakończeniu okresu wypożyczenia, odpowiadającego dacie wskazanej w rezerwacji. Klient zobowiązany jest do zwrotu sprzętu w tym samym punkcie w którym go odebrał. 

Rower elektryczny to zupełnie inny sprzęt niż np. hulajnoga elektryczna. Na E-bike’u musisz normalnie pedałować, zmieniać przerzutki i robić wszystko tak jak na zwykłym rowerze. Róznica polega na tym, że masz do dyspozycji dodatkowy przełącznik – poziom doładowania silnika. Silnik wspiera Cię wtedy, kiedy tego potrzebujesz w stopniu takim jak potrzebujesz. Łatwo nauczysz się korzystać z tej funkcji i od teraz będziesz mógł robić rzeczy dotychczas niemożliwe – np. podjechać pod dużą górę!

Zasięg roweru elektrycznego zależy od Ciebie, a konkretnie od tego jak bardzo będziesz wspomagał się mocą silnika. Im wieksze doładowanie, tym szybciej zużywa się bateria. Im więcej na trasie podjazdów, tym bardziej wspomagasz się silnikiem. W zalezności od ukształtowania terenu oraz Twojej formy, E-bike’iem przejedziesz od 30 nawet do 70km na jednym ładowania baterii. Wybierasz się na dłuższą wyprawę? Nie ma problemu – możesz wypożyczyć też ładowarkę, dzięki której w kilka godzin naładujesz baterię do pełna.

Nowoczesne rowery elektryczne są bardzo łatwe w obsłudze. Jeśli radzisz sobie z obsługą zwykłego roweru, bez problemu poradzisz sobie z E-bike. Dodatkową funkcją E-bike jest przełącznik doładowania, który w zależności od modelu roweru daje od 3 do 5 stopni wspomagania – zmienia się łatwo przyciskiem lub dźwignią na kierownicy. WAŻNE: PAMIĘTAJ O ZMIENIANIU PRZERZUTEK, TAK JAKBYŚ JECHAŁ NA ZWYKŁYM ROWERZE, TZN. LEKKI BIEG PRZY PODJAZDACH, POŚREDNI NA PŁASKIM TERENIE I CIĘŻKI BIEG PRZY SZYBKIEJ JEŹDZIE!

Przewodnik po E-Bike
Dobre wieści: na E-bike może jeździć absolutnie KAŻDY! Bez względu na to czy jesteś sportowcem, czy osoba starszą w kiepskiej formie fizycznej – E-bike uzupełnia nasze braki i pozwala każdemu cieszyć się jazdą 🙂 

Jeździc można w zasadzie wszędzie, jednak aby w pełni poznać zalety wypożyczanego sprzętu, najlepiej pojechać do polecanych przez nas lokalizacji. Regiony i Miejscówki